Genital Estetik

Genital Estetik

Genital estetik kadınların sorunlarının giderilmesi adına uygulanan yöntemlerdir. Genital sorunlar eşler arasında problem oluşturmaktadır. Kadının kendini psikolojik ve cinsel açıdan iyi hissetmesi için yapılan estetik yöntemlerin tümüne denir. Genital sorunlar iki bölgede incelenmektedir. İç genital ve dış genital bölge olarak ele alınır. Bu yöntemlerde vajina daraltma, büyük dudakların küçültülmesi, küçük dudakların dolgunlaştırılması ve vajina onarımı yer almaktadır.

Küçük dudak genital estetiği

Genital küçük dudak estetikleri, iç küçük dudakların sarkmalara ve deformasyonlara bağlı olarak büyük dudaklara doğru çıkma durumudur. Vajina görünümünde çirkin bir görüntü oluşturmaktadır. Küçük dudak estetiği ile küçültme uygulanarak bu sorun giderilmektedir. Ameliyat genel olarak lokal anestezi altında yapılmaktadır. Hastanın tercihine göre genel anestezi uygulaması da yapılabilmektedir. operasyon süresi yaklaşık olarak 15-30 dakika sürer. Operasyonda kullanılan dikişler eriyen tiptedir. Dişlerin alınmasına gerek duyulmaz. Hastanın operasyon sonrasında doktorun tavsiyelerine uyması gerekmektedir. Aksi taktirde enfeksiyon gibi problemler ile karşılaşılabilir. Ameliyat sonrasında hasta tuvalet ihtiyacını giderir ve iyileşme süresince cinsel ilişkide bulunmaması gerekir. Bulunması durumunda dikişler zarar görerek tedavi olumsuz yönde etkilenmektedir. Hasta ameliyattan 1-2 saat sonrasında işlerine dönebilir. Ameliyattan 24 saat sonrasında ise banyo yapabilir

Genital Estetik Vajen Estetiği Mersin HBT Estetik Kliniği 

Genital dış dudak dolgunlaştırma

Vajina görünümlerine önem veren kadınlar için uygulanan genital dış dudak onarma ve dolgunlaştırma estetiğidir. Yaşlanmaya bağlı olarak dış dudak bölgesinde buruşukluk ve sarkıklıklar gözlemlenmiştir. Bu buruşukluk ve sarkıklıklar dolgu maddeleri ile büyütülmekte ve onarılmaktadır. Dolgu işleminde bireyin kendi yağı kullanılabilir. Operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Uygulama hızlı ve kolaydır. Hasta bir saat sonrasın günlük işlerine dönebilir. Dikiş ve kesi olmadığın iyileşme çabuk olur. Operasyon sonrasında hastaya antibiyotik tedavisi uygulanır. İyileşme süresi bitene kadar hastaya günlük işlerinde rahat kıyafetler giymesi önerilir.