Göz Kapağı Estetiği – Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Mersin HBT Kliniği Göz Kapağı Estetiği Adana HBT Kliniği 

göz kapağı estetiği mersin

Göz Kapağı Estetiği 

Göz kapaklarındaki değişimler yaşlanmanın en önemli belirtilerindendir. 30’lu yaşlarda değişimler başlar. 50’li yaşlardan sonra bozulmalar giderek artar. Yaş, derinin cinsi, yer çekimi, uykusuzluk, yoğun çalışma temposu, kötü beslenme, sigara ve alkol tüketimi bu değişimin sebeplerindendir. Bu süreçte göz kapaklarındaki kas dokusu incelir, göz kapağında bulunan yağ dokusu şişer, derideki bolluk artar. Üst göz kapağı gözün üstüne doğru düşer ve kapağın iç kısmında şişme yaşanır. Alt göz kapağında ise yanaklardaki sarkmayla birlikte şişme gözlenir. Bu değişimler karşısında göz kapağı estetiği uygulanarak daha genç bir görünüm elde edilir.“Göz kapağı estetik operasyonları ile 15 yıl öncesine geri dönmek mümkün olabilmektedir.” Böylece daha genç bir görünüm ve gözlerdeki ifadenin daha rahat açığa çıkması sağlanır.Eğer hasta sadece üst göz kapağı için estetik müdahaleye ihtiyaç duyuyorsa lokal anestezi ile maksimum bir saat süren bir ameliyatla deformiteler düzeltilebilir.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Planlama 

Göz kapağı estetiği ameliyatından önce ameliyatla ilgili çizimler yapılıp planlaması yapılır. Üst göz kapağına yapılan kesiler ile fazla deri ve kas çıkarılır. Eğer  üst göz kapağının iç kısımda bulunan yağ dokusunda bir artış söz konusu ise aynı ameliyat esnasında yağ dokusu da alınır. Gerekli pansumanları yapılıp işlem sonlandırılır. Üst göz kapağı ameliyatı ağrısız bir müdahaledir. Ameliyat tamamlandığında görmeyi engellemeyecek şekilde cilt renginle uyumlu bantlarla bantlanır.Üst göz kapağı estetiği sonrası: Soğuk pres uygulaması ile  ödem oluşmasını engellenmeye çalışılır. Oluşan şişlik 1-2 hafta içinde tamamen yok olur. Bitki çayları baş yüksekte yatma ile ödemler daha hızlı atılır.İlk dönemlerde batma, yanma hissi olabilir. Mevcut şikayetler basit ağrı kesicilerle ortadan rahatlıkla kaldırılabilir. Ameliyattan sonraki 5. Gün gözdeki bantlar ve dikişler alınır. Tamamen iyileşme 6 haftayı bulacağı unutulmamalı ve ağır efor gerektiren aktivitelerden kaçınılmalıdır.

botoks mersin botoks adana kırışıklık tedavisi

Göz Kapağı Estetiği Mersin HBT Kliniği Göz Kapağı Estetiği Adana HBT Kliniği 

göz kapağı estetiği mersin 2

Alt göz kapağı ameliyatı (Blefaroplasti)

Alt göz kapağı estetiği yanağı da içine almalıdır. Sonuçta alt göz kapağı yanakla bir bütünlük teşkil eder ve o yüzden yanakta oluşan sarkmalarla birlikte ele alınmalıdır. Aynı anda yanağa da müdahale etmek gerekir. Alt göz kapağı estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat yaklaşık 1-2 saat sürer. Alt göz kapağının hemen altıdan ve göz kapağı içinden yapılan kesi ile deri ve kas dokusu birlikte yukarı kaldırılır. Göz altı yağ dokusu çok fazla olmadığı hallerde yağ dokusuna müdahale edilmez, bu yağ dokusu göz çukurunda oluşacak çöküntünün dolmasını sağlayacaktır.

Göz Kapağı Estetiği Mersin HBT Kliniği Göz Kapağı Estetiği Adana HBT Kliniği